Praca zdalna – czego potrzebujesz do jej wdrożenia?

Pomoc w pracy zdalnej

Wdrożenie pracy zdalnej to nie bułka z masłem, dlatego proponujemy pierwszą pomoc w pracy zdalnej. Praca zdalna pomaga w ograniczeniu kosztów funkcjonowania firmy, uniezależnienia się od lokalnego rynku pracy, jest także czynnikiem motywującym do pracy dla wielu pracowników, szczególnie młodego pokolenia.

W tym artykule zbieramy wartościowe informacje dostępne w naszej czytelni, ale także w innych zasobach internetu. Korzystaj z linków które umieściliśmy w artykule – odsyłają do wartościowych treści w różnych miejscach.

Oprogramowanie do pracy zdalnej

Zapraszamy do zapoznania się z opisem możliwości i funkcjonalności oprogramowania dostępnego na rynku, które umożliwia efektywną pracę zdalną i zarządzanie wiedzę w organizacji. Znajdziesz tam opisy między innymi: Google Workspace, Microsoft 365, Emplo czy Bitrix. Szczegółowo opisujmey możliwości, które dają nowoczesne programy do zarządzania wiedzą i komunikacją w firmie, a niektóre z nich pozwalają niemalzę zarządzać całą aktywnością firmy.

Praca zdalna z domu – porady dla pracowników i managerów

W artykule „Poznaj zalety oraz wady pracy w domu i poza biurem” znajdziesz porady na temat tego jak radzić sobie z pracą zdalną z perspektywy pracownika i managera. Dowiesz się z niego jakie są wyzwania w pracy zdalnej i jak z nimi sobie radzić.

Praca zdalna – porady dla zarządzających rozproszonymi zespołami

Jak poradzić sobie z trudnościami w zespole zarządzanym zdalnie?

W artykule „Trudności w zarządzaniu zespołem rozproszonym” opisujemy jakimi narzędziami wspierać pracę zdalną i jak skutecznie się komunikować. To co w normalnym zespole jest trudnością, w zdalnym jest jeszcze większą. Piszemy tutaj o aplikacjach do zarządzania zespołem zdalnym. Ważne jest też umiejętne motywowanie do pracy zdalnej w home office o czym piszemy w poniższym artykule.

Aplikacje do pracy zdalnej

Artykuł „Aplikacje do pracy zdalnej i organizacji pracy” dostarcza informacji z jakich narzędzi warto korzystać, aby pracować efektywniej, tak samodzielnie jak i w zespole. Jeszcze więcej aplikacji do pracy zdalnej znajdziesz w tym przeglądzie: https://nohq.co/tools/.

Jak budować zaangażowanie pracowników w pracy zdalnej?

W artykule „Budowanie zaangażowania pracowników w zespołach rozproszonych” znajdziesz informacje o tym, jak wykorzystać informację zwrotną w rozmowie telefonicznej i w trakcie wideokonferencji, czy pracy nad wspólnymi dokumentami.

efektywność biznesowa

W artykule „Komunikacja w organizacji i w firmie w praktyce” znajdziesz porady na temat zasad skutecznej komunikacji mailowej, wypracowanej w firmie Google.

W artykule „Motywowanie pracowników w pracy zdalnej” odnajdziesz wskazówki na temat budowania poczucia bezpieczeństwa, kultury zaufania

https://biznesmusisprzedawac.pl/webinar-zarzadzanie-zdalnym-zespolem/
Nagranie webinaru dla Business Centre Club

Jak wspierać rozwój pracowników w pracy zdalnej?

W artykule „Szkolenia online zamiast na sali szkoleniowej” znajdziesz porady na temat prowadzenia szkoleń w pracy zdalnej w rozproszonych zespołach. Praca zdalna nie oznacza, że musimy być odcięci od rozwoju w zespole. O tej formule piszemy też tutaj, ponieważ mamy takie szkolenia w naszej ofercie.

Jak wdrażać kulturę pracy zdalnej?

Podcasty o pracy zdalnej

W piątym odcinku podcastu z Ingą Bielińską, rozmawiamy o pracy zdalnej, ale także o elastyczności, otwartości i poczuciu bezpieczeństwa, czyli kompetencjach potrzebnych do pracy zdalnej – tak z perspektywy pracownika jak i managera.

Listen to „NZO_05_Praca zdalna, różnorodność i poczucie bezpieczeństwa w organizacji” on Spreaker.

Z Michałem Dębkowskim rozmawiałem jeszcze szerzej na temat wdrożenia pracy zdalnej w organizacji. Mówiliśmy o konieczności zaufania i budowania otwartości w organizacji na zmianę.

Listen to „NZO_06_Jak wdrażać pracę zdalną w organizacji”” on Spreaker.

Owocnej pracy zdalnej: zespół Akademii Rozwoju Kompetencji.

Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera