Pracownicy nie są zaangażowani

pracownikom-brakuje-motywacji

Nie wiedząc dlaczego, w organizacji zaczyna się powoli rozprzestrzeniać jak choroba negatywna atmosfera, wpływająca na podejście pracowników.

Część osób marudzi, zarażając innych swoimi negatywnymi przekonaniami: “nie da się”, “jest ciężko”, “nie ma sensu”. Bardziej zmotywowanym opadają ręce, patrząc na to, co się dzieje wokół nich. Są też tacy, którzy świadomie kreują różnego rodzaju gierki. Niestety: wszystko to wpływa na tempo rozwoju firmy i prowadzi w prostej linii do absencji, rezygnacji, konfliktów także międzydziałowych. Skutki tych zjawisk mogą być wysoce zagrażające jej strukturze.
Jeśli dostrzegasz w swojej organizacji tego typu problemy zapoznaj się z naszym rozwiązaniem:

Rozwiązania:

  • Przeprowadzimy diagnozę obecnej sytuacji oraz badania fokusowe, pozwalające poznać różne perspektywy postrzegania pracy w organizacji.
  • W oparciu o te informacje nasi eksperci wdrożą spójny system motywowania, wprowadzą kompleksowe działania usprawniające pracę w organizacji,
  • Wyeliminujemy nawyki „marudzenia” i „demotywacji”, które pozwolą zbudować w firmie kulturę zarządzania opartą na zaangażowaniu.

Efekty:

  • Obniżenie rotacji i absencji pracowników, a przez to zwiększenie satysfakcji z pracy
  • Większa produktywność i efektywność w działaniu pozbawiona napięć, wynikających z konfliktów
  • Zwiększenie poziomu utożsamiania się pracowników z firmą oraz dbałości o dobrą atmosferę w organizacji

Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera