Strategia planowania wystąpień publicznych PRO SPEECH TOOLS

Strategia PRO SPEECH TOOLS

Co to jest?

Pro Speech Tools to autorska strategia tworzenia prezentacji oraz planowania wystąpień publicznych w formie check-listy. Dzięki niej skutecznie przygotujesz się do stojącego przed Tobą wyzwania: prezentacji biznesowej, wystąpienia przed mniejszą lub większą grupą słuchaczy.

Elementy strategii Pro Speech Tools są jednocześnie głównymi punktami programu rozwojowego z zakresu projektowania i prowadzenia prezentacji, przeznaczonego zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup.

Dlaczego warto?

  • Umiejętność atrakcyjnego zaprezentowania swojej osoby, przedstawienia ważnych idei, czy oferty w interesujący sposób, jest jedną z kluczowych kompetencji w biznesie
  • Unikamy wystąpień publicznych z wielu przyczyn: nie wiemy jak to zrobić, przypuszczamy, że nie mamy do tego predyspozycji lub odczuwamy silną  tremę – poprzez wdrożenie strategii Pro Speech Tools pomagamy to zmienić.
  • Skuteczna i ciekawa prezentacja informacji to umiejętność, dzięki której możesz osiągnąć przewagę nad konkurencją

Kiedy warto zastosować program?

  • W momencie, w którym zaczynasz swoją przygodę z prezentacjami i wystąpieniami publicznymi,
  • Kiedy chcesz udoskonalić umiejętność tworzenia i prowadzenia skutecznych prezentacji,
  • Gdy odczuwasz wewnętrzny niepokój na samą myśl o zbliżającym się terminie prezentacji

Korzyści:

  • Dzięki Pro Speech Tools określisz plan działania, wyeliminujesz potencjalne zagrożenia pojawiające się w procesie tworzenia prezentacji
  • Ograniczysz stres/tremę towarzyszącą wystąpieniom publicznym
  • Skutecznie przyciągniesz uwagę słuchaczy i zostaniesz zapamiętany, osiągając jednocześnie cel swojej prezentacji,
  • Twoja prezentacja nie będzie jednym z wielu nudnych wystąpień w towarzystwie Power Point.

Dodatkowo:

Materiały szkoleniowe dla uczestników warsztatu.

W celu szerszego zapoznania się z naszą ofertą, zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub klikając na poniższy formularz zgłoszeniowy:

Sprawdź nasze referencje

Obszary działań Pro Speech Tools:

P

Preparation & audience

Poznaj
potrzeby
publiczności

Aby skutecznie przygotować się do wystąpienia musimy dobrze poznać audytorium i działać w myśl zasady: Pierwotne Przygotowanie Przeciwdziała Późniejszej Porażce.

R

Road to the point

Określ swoją drogę
do celu

Określenie drogi do celu który chcemy osiągnąć przez nasze wystąpienie. W tym miejscu trzeba określić cel prezentacji i jej punkty zwrotne. Powstaje w ten sposób mapa wystąpienia.

O

Opening

Zadbaj
o dobre otwarcie
wystąpienia

Otwarcie każdego przemówienia jest bardzo ważnym punktem prezentacji. Warto zadbać o to, aby był mocny, żartobliwy, intrygujący lub zaciekawiający.

S

Structure

Stwórz
strukturę
wystąpienia

Warto zadbać o strukturę wystąpienia w taki sposób, aby była łatwo przyswajalna dla odbiorców.

P

Picture’s & Methaphor’s

Wykorzystaj obrazy
i metafory

Stosowanie wymownych obrazów, metafor oraz analogii, pozwoli lepiej dotrzeć do uczestników, niż prezentacja Power Point z długimi zdaniami.

E

Emotions

Pokaż pozytywne emocje

Pozytywne emocje prowadzącego wpływają na emocje uczestników. Zarządzanie emocjami jest bardzo ważnym elementem wystąpienia publicznego.

E

Energy

Zarządzaj
energią

Zarządzanie energią uczestników: zwalnianie i przyspieszanie, tak modulować ton głosu, aby jego energię wykorzystać w pozytywny sposób.

C

Connect with audience

Utrzymuj
kontakt
z publicznością

Bycie w kontakcie z uczestnikami: sprawdzanie reakcji i angażowanie do dyskusji jest ważnym elementem wystąpienia publicznego.

H

History Telling

Przedstaw kilka
ciekawych historii
i nawiązań

Posługiwanie się historiami w myśl zasady: fakty mówią, historie sprzedają. Dobra historia jest lepsza niż suche fakty. Doświadczenie jest inspirujące dla innych.

T

Trust Building

Buduj zaufanie

Sztuka wystąpień publicznych to sztuka budowania zaufania u audytorium. Do tego konieczne jest kreowanie wizerunku eksperta i autorytetu w dziedzinie, o której mówimy.

O

Organization

Przemyśl
organizację
wystąpienia

Aspekty techniczne prowadzenia prezentacji nie są mniej ważne, niż samo wystąpienie. To one stawiają ,,kropkę nad i” i pozwalają na płynny przebieg prezentacji.

O

Openminded

Miej otwarty umysł

Otwartość i kreatywność w podejściu do prezentowanego tematu jest bardzo ważnym elementem, który przyczynia się do tego, że uczestnicy zapamiętają wystąpienie.

L

Look

Zadbaj
o wizerunek
zewnętrzny

Wygląd, ubiór, mimika twarzy oraz postawa ciała to elementy, które powinny być brane pod uwagę przy planowaniu prezentacji.

S

Stressless

Eliminuj stres

Jeśli chcesz dobrze wypaść przed audytorium zadbaj o to, aby być zrelaksowanym, wypoczętym i zapanować nad stresem.

Wszystkie treści materiały oraz elementy graficzne umieszczone w tym serwisie są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim, które przysługuje firmie Akademia Rozwoju Kompetencji Maciej Sasin.

Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera