Firma produkcyjna: wsparcie w reorganizacji struktury organizacyjnej oraz zarządzaniu zmianą

Cel biznesowy:

Zwiększenie efektywności pracy w firmie produkcyjnej poprzez wprowadzenie zmian w strukturze zarządzania.

Przebieg projektu:

1. Projekt rozpoczął się od spotkania z zarządem firmy, w kontekście określenia celów i przebiegu projektu. W trakcie spotkania przygotowaliśmy komunikat do pracowników, który przekazywał intencję planowanych zmian w organizacji.

2. Następny etap zaczęliśmy od indywidualnych rozmów z brygadzistami (prowadzonych z członkiem zarządu firmy), z których miano wyłonić przyszłych mistrzów na zmianach produkcyjnych. W trakcie spotkania pracownicy mieli okazję porozmawiać  o swoich pomysłach, ale także, o problemach w pracy i aspiracjach z nią związanych. Wszyscy brygadziści zostali zaproszeni do udziału w rekrutacji wewnętrznej na stanowiska mistrzów produkcji.

3. Następnie, dla wszystkich przeprowadzono warsztat na temat zarządzania zespołem i oczekiwań wobec pracy mistrzów i brygadzistów. Po tym etapie, część pracowników zrezygnowała z udziału w dalszej rekrutacji, uznając że nowa rola jest dla nich nieodpowiednia.

4. Pracownicy, którzy zdecydowali się na udział w dalszym procesie wyboru, zostali zaproszeni do development center, w trakcie którego zostali poddani ocenie w sytuacjach, z którymi potencjalnie zetkną się w trakcie pracy na nowym stanowisku. Wyłoniono trzech kandydatów.

5. W dalszej części projektu nowi mistrzowie odbyli jedno szkolenie: Jak wejść w rolę mistrza? Uczestniczyli również w coaching’u zespołowym, którego celem było wyznaczenie zasad współpracy pomiędzy zmianami, przeciwdziałając trudnym sytuacjom, które mogą się pojawić.

6. Wynikiem tych spotkań było lepsze poznanie się nowych mistrzów, przełamanie barier międzypokoleniowych i zmotywowanie do współpracy.

7. W międzyczasie odbyło się badanie satysfakcji pracowników, w ramach którego pracownicy mogli wypowiedzieć się na temat swoich postaw wobec firmy. Na jego podstawie podjęto kilka decyzji, które przyczyniają się do usprawnienia komunikacji i poprawy atmosfery w firmie.

8. Członkowie dyrekcji i Zarządu wzięli udział w indywidualnych sesjach coaching’owych, które pozwoliły im podjęcie kolejnych decyzji i lepsze przygotowanie do zachodzących zmian.

Rezultaty:

Wprowadzono wiele zmian na poziomie struktury i poziomie operacyjnym. Zaplanowano dalsze doskonalenie managerów. Przy okazji dostrzeżono potencjał do rozwoju innych pracowników. Nowi mistrzowie dobrze ze sobą współpracują, utożsamiają się z organizacją i wdrażają swoje pomysły w praktykę. Dyrekcja firmy została odciążona z wielu dodatkowych czynności, które ograniczały efektywną pracę.

 

W celu szerszego zapoznania się z naszą ofertą, zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub klikając na poniższy formularz zgłoszeniowy:

lub

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

NEWSLETTER

Zapisz się już dziś do naszego newsletter'a a otrzymasz darmowy fragment książki "Skuteczna sprzedaż. Model, który zwiększy Twoje zyski" autorstwa Macieja Sasina!

Send this to a friend