Szkolenie – Techniki motywowania pracowników

Motywowanie pracowników jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie organizacyjnej Niezależnie, czy myślimy o ich celach osobistych, czy zawodowych. Z tego powodu szkolenie z motywowania staję się na wagę złota i powinno na stałe wejść do kanonu szkoleń. W pracy menedżera motywowanie pracowników jest jednym z najważniejszych zadań, ale jak wskazują wyniki badań, także najbardziej zaniedbywanym zagadnieniem ich pracy. Najczęstszym pośród popełnianych przez kierownictwo błędów, jest przecenianie roli płacy, jaką spełnia ona w procesie motywacji. Szkolenie z zakresu motywowania pracowników, które proponujemy obala mity na temat motywacji, wskazując drogę do pełniejszego wykorzystania potencjału zatrudnionych w firmie osób. Czy wasza firma jest gotowa na szkolenie z nowego podejścia do motywowania pracowników?

techniki motywacyjne,techniki motywacji,szkolenia motywacyjne,szkolenie motywacyjne,szkolenie z motywacji,warsztaty motywacyjne,motywacja szkolenie,szkolenia z motywowania pracowników,szkolenie z motywowania,zwiększenie motywacji,szkolenie z motywowania pracowników,motywowanie szkolenie,szkolenia motywacyjne dla pracowników

Przykładowe zakresy szkolenia z motywowania:

 1. Szkolenie: Czynniki motywacji i demotywacji w pracy
  To szkolenie z motywowania jest jednym z podstawowych elementów pracy managera. Spadająca lub zwiększona motywacja pracowników w firmie może mieć różne powody. Niektóre z nich są dość oczywiste, m.in. zapewnienie godnych warunków pracy i wynagrodzenia, inne z kolei nie są tak wyraziste i zależą np. od specyfiki branży lub stanowiska. Podczas szkolenia z zakresu czynników motywacji pomogę przeanalizować Wasze środowisko pracy i sprecyzować, które czynniki warto wzmocnić, aby przekładały się na motywację i zaangażowanie pracowników. Czy wiecie, jakie czynniki motywowania i demotywowania funkcjonują w waszej firmie? Przeprowadźcie szkolenie i sprawdźcie to w praktyce!
 2. Szkolenie: Psychologiczne aspekty wpływające na motywację pracownika
  Ludzie mają odmienne potrzeby, dlatego źródło motywacji każdego z pracowników może być nieco inne. Istnieją jednak zbadane i naukowo potwierdzone mechanizmy zachodzące w naszych umysłach, które wpływają na motywację – mogą ją obniżać lub zwiększać. Szkolenie z tego zakresu będzie przydatne szczególnie doświadczonym managerom. Warsztat dotyczący psychologicznych aspektów motywacji pomoże w budowaniu twórczego i rozwijającego środowisko pracy. To szkolenie dotyczy nie tylko motywowania, ale także samopoczucia i zadowolenia pracowników.
 3. Szkolenie: Pozapłacowe czynniki motywacji
  Czasy, w których pracownicy pracowali wyłącznie dla pieniędzy, już minęły. Obecnie firmy muszą oferować znacznie więcej niż atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy, a motywowanie pracowników wychodzi na prowadzenie. Jak jednak tego dokonać? Tego właśnie możesz dowiedzieć się na naszym szkoleniu. Współczesnym pracownikom motywacji dodają takie wartości jak stwarzanie możliwości rozwoju, docenianie, stawianie atrakcyjnych celów czy budowanie bezpieczeństwa psychologicznego w organizacji. To szkolenie z motywowania pomoże dopasować najlepsze pozapłacowe techniki motywacyjne dla Waszego zespołu lub organizacji.
 4. Szkolenie: Dopasowywanie sposobów motywacji do indywidualnych potrzeb pracowników
  Technika kija i marchewki nie przynosi korzyści w dłuższej perspektywie. Nic więc dziwnego, że szkolenia z motywowania wykraczają poza te utarte i dawno nieskuteczne metody. Motywowanie powinno być dostosowane do specyfiki zespołu i pracowników, którzy go tworzą. Szkolenie z tego zakresu przyda się liderom, którzy uważnie podchodzą do tematu zarządzania zespołem i chcą rozwijać talenty oraz kompetencje swoich pracowników. Szkolenie z motywowania lub warsztaty motywacyjne dostarczą informacji i narzędzi o wspólnym motywowaniu się w zespole, w oparciu o indywidualne potrzeby każdego z pracowników.
 5. Szkolenie: Prowadzenie rozmów motywujących
  Wspieranie, docenianie i wydobywanie potencjału pracowników, powinno opierać się o sprawdzone i skuteczne techniki motywacyjne. Szczególnie że każdy człowiek ma inny styl komunikacji i inne motywatory. Podczas szkolenia z motywowania dowiesz się, w jaki sposób prowadzić dialog z pracownikami, by przynosił on skutki w postaci zwiększonego zaangażowania, zmotywowania oraz zaufania w zespole. Z warsztatu wyjdziesz z pakietem gotowych narzędzi oraz przykładów, które ułatwią Ci prowadzenie sesji coachingowych i rozmów motywujących z pracownikami.
 6. Szkolenie: Elementy zarządzania przez cele w motywowaniu
  Kiedy warto sięgnąć po to szkolenie z motywowania pracowników? Stawianie ambitnych celów pracownikom może sprawić, że poczują oni zwiększoną motywację i chęć do działania, może jednak też przytłoczyć lub wywoływać frustrację. Aby móc czerpać korzyści z zarządzania przez cele, należy nauczyć się odpowiedniego ich formułowania, a także precyzyjnego ustawiania poprzeczki – by nie była ona zbyt wysoka lub zbyt niska. Nie bez znaczenia jest także wspieranie zespołu, w osiąganiu ustalonych norm – to także ma duży wpływ na motywowanie w miejscu pracy. Stawianie celów i monitorowanie poziomu ich wykonania jest umiejętnością, którą możesz rozwijać podczas szkolenia z technik motywowania pracowników przez cele.

Korzyści ze szkolenia z zakresu motywowania pracowników:

 • Doskonalenie wiedzy na temat współczesnych podstaw motywacji i czynników motywowania pracowników – rynek pracy się zmienia, zmieniają się także potrzeby pracowników, a ich głos w organizacjach zyskuje na mocy. Szkolenia z motywowania, które oferujemy bazują na aktualnej wiedzy i dobrych praktykach. Współcześni pracownicy oczekują innych benefitów, atmosfery pracy oraz technik motywacyjnych, niż wcześniejsze pokolenia. Firmy, które chcą przyciągać do siebie talenty i utrzymywać ich wysoką motywację, muszą śledzić najnowsze trendy oraz wyniki badań i sondaży, a także w porę szkolić i wprowadzać uaktualnioną wiedzę do codzienności organizacyjnej. Szkolenie z motywowania pracowników pozwala być na bieżąco z tematem i przyciągać do firmy talenty pełne motywacji.
 • Zwiększanie skuteczności zarządzania zespołem, pracownikami, organizacjami – motywacja nie jest pustym frazesem. Za tym pojęciem idą zwiększone przychody, polepszenie jakości obsługi klienta, lepsza komunikacja w firmie i tym samym mniejsza ilość popełnianych błędów, a także ambitni i rozwijający się pracownicy. Dbanie o czynniki wspierające motywację, a także stosowanie skutecznych technik pozwoli efektywniej zarządzać firmą i jej zespołami. Z tego powodu szkolenia z motywowania można nazwać paliwem napędowym firmy, która chce się rozwijać. To właśnie motywowanie pracowników pozwala organizacji pokonywać trudności i rosnąć w siłę.
 • Skuteczniejsze wpływanie na postawę i efektywność pracowników w pracy – udział w szkoleniu pomoże firmom świadomie podchodzić do motywowania i angażowania pracowników, a także do odpowiedniego wspierania ich w codziennych obowiązkach. Zaprezentowane techniki i narzędzia będą dostosowane do branży i sposobu pracy Waszej organizacji, by miały one jak największą wartość praktyczną. Szkolenia z motywowania pracowników pozwalają budować organizację, w której pracownicy biorą na siebie odpowiedzialność, znajdują rozwiązania na zaistniałe problemy i są proaktywni. Motywowanie to nie tylko dbanie o wyniki, ale także o samopoczucie i satysfakcję zatrudnionych w firmie osób.
 • Wzmacnianie kompetencji liderów – to właśnie oni w dużej mierze odpowiadają za motywowanie członków swoich zespołów. Warsztaty z technik motywacyjnych dostarczą managerom niezbędnych informacji o mechanice działania ludzkiej motywacji, a także o skutecznych narzędziach, które można wykorzystywać w codziennej pracy. Przyniesie to korzyść nie tylko pracownikom, ale również zwiększy poczucie wpływu samych liderów biorących udział w szkoleniu. Managerowie są swego rodzaju szkieletem, o który oparta jest cała konstrukcja organizacji, to od nich zależy kultura, sposób komunikacji a także motywowanie pracowników. Właśnie dlatego to oni jako pierwszy powinni dbać o szkolenie i zdobywanie aktualnej wiedzy.

Do kogo skierowane jest szkolenie z motywowania?

 • Motywowanie dla menedżerów, kierowników, brygadzistów, którzy potrzebują dużej dawki wiedzy, narzędzi oraz technik z zakresu wzmacniania motywacji pracowników, a także świeżego i obiektywnego spojrzenia na dotychczasowy model motywacyjny. W przypadku tej grupy szkolenie z motywowania będzie nie tylko wzmacniało kompetencje samych liderów, ale przełoży się na zaangażowanie całych zespołów.
 • Motywowanie dla specjalistów HR i L&D, do których obowiązków należy planowanie szkoleń oraz projektowanie motywujących ścieżek rozwoju pracowników. Rola tych działów stale rośnie we współczesnym świecie. Z tego powodu konieczne jest, aby pracownicy tych działów również uczestniczyli w szkolenia z zakresu motywowania pracowników, aby wyznaczać nowe kierunki w organizacji.
 • Motywowanie dla organizacji, które chciałyby stworzyć wspierające środowisko pracy, zmienić politykę budowania motywacji swoich pracowników, a także być na bieżąco z trendami w tym zakresie. Przedsiębiorstwa powinny zadbać o stały dostęp do szkoleń z motywowania, aby sprostać wyzwaniom współczesnego rynku.
 • Motywowanie dla przedsiębiorstw, które chcą zmniejszyć fluktuację kadr i zwiększyć satysfakcję oraz kompetencje zatrudnianych pracowników. Również dla tych, które chcą skutecznie podejść do employer brandingu i przyciągać talenty do organizacji. Zmotywowani pracownicy rzadziej zmieniają pracodawcę i osiągają wyższe wyniki. Jeżeli waszej firmie zależy na takim efekcie, szkolenia z motywowania będą dobrym rozwiązaniem.
 • Motywowanie dla firm, w których dostrzega się potencjał pracowników, ale którym brak narzędzi oraz technik do zwiększania efektywności. Do wszystkich tych, którzy natrafili na bariery związane z motywacją pracowników i potrzebują szkolenia, aby znaleźć najlepszy sposób, by je zwalczyć. W wielu organizacjach wciąż pracuje się na starych i dawno już nieaktualnych modelach motywowania pracowników. Odpowiednie dobrane szkolenie pozwoli osiągnąć wyższą efektywność w tym obszarze.
Czytaj także:

Motywacja, skąd pracownicy ją czerpią?
Jak motywować pracowników bez dodatkowych kosztów? Techniki motywowania pracowników do pracy
Budowanie zaangażowania pracowników w praktyce

W celu zapoznania się z naszą ofertą, zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub klikając na poniższy formularz zgłoszeniowy:

lub

Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera