• Home
 • Szkolenia
 • Szkolenie z zarządzania zespołem – Kursy, szkolenia online i offline

Szkolenie z zarządzania zespołem – Kursy, szkolenia online i offline

szkolenie zarządzania zespołem,kurs zarządzania zespołem,szkolenie z zarządzania zespołem,zarządzanie zespołem szkolenie online,szkolenie zarządzanie zespołem poznań

Zarządzanie zespołem i rola menedżera jest bardzo złożoną funkcją, wymagającą wielu kompetencji, na różnych płaszczyznach. Szkolenie, które proponujemy daje odpowiedź na pytanie: jak być lepszym menedżerem? W dzisiejszym świecie biznesu stawia się na pracę grupową, współdziałanie, dzielenie się wiedzą i dobrą atmosferę w pracy. Taką skuteczność dają tylko dobrze zmotywowanie i zgrane zespoły pracowników, mających poczucie, że grają do tej samej bramki.

O szkoleniu:

Celem szkolenia z zarządzania zespołem jest umocnienie managerów, liderów, brygadzistów w ich roli i wzmocnienie ich kompetencji. Podczas kursu zdobędziesz aktualną wiedzę z zakresu organizowania czasu pracy swojej, jak i pracy członków twojego zespołu, planowania, delegowania i komunikowania się. Szkolenie to także praktyczny kurs, podczas którego dowiesz się, jak przełożyć teorię na rzeczywistość swojej organizacji. Otrzymasz pakiet narzędzi wspierających skuteczność managera i będziesz mieć okazję wypróbowania ich w kontrolowanych warunkach, pod okiem trenera. Podczas szkolenia pracujemy na konkretnych przykładach z mojej, ale także z twojej pracy tak, aby miało ono, jak najbardziej praktyczny charakter.

Zarządzanie zespołem – największe wyzwania:

Poczucie przynależności w grupie pracowników samo w sobie powoduje wzrost motywacji do pracy. Dobry zespół rozumie się bez słów: potrafi wznosić firmę na wyżyny osiągnięć, jest zdolny do samokontroli i wzajemnej motywacji. Warto opierać organizację na zgranych, pełnych entuzjazmu zespołach. Budowanie i wspieranie takiego zespołu, to zadanie managera. To szkolenie pozwoli ci wzmacniać swój zespół w osiąganiu wyników, a także tworzyć przyjazną atmosferę pracy, która budzi zaangażowanie pracowników. Stań się skutecznym liderem, doceniaj, przekazuj odpowiedzialność i integruj członków swojego zespołu. Poznaj zasady zarządzania swoim czasem, zadaniami i budowania efektywnego systemu pracy. To kurs dla wszystkich, którym zależy na rozwijaniu swoich kompetencji, a także potencjału zespołu, którym zarządzają.

Warianty szkolenia dopasowane do różnych grup uczestników:

Przykładowy zakres szkolenia:

 1. Role, kompetencje i oczekiwania wobec współczesnego menedżera.
 2. Jak budować relację z pracownikami?
 3. Wyznaczanie zasad którymi powinien kierować się menedżer w swojej pracy.
 4. Role pracowników i typy osobowości w zespole.
 5. Style zarządzania: czyli jak dopasować się do etapu rozwoju pracownika.
 6. Koło zarządzania: delegowanie, monitorowanie, korygowanie, kontrolowanie, informacja zwrotna i motywowanie.
 7. Prowadzenie trudnych rozmów z pracownikami.
 8. Jak ograniczyć rotację w firmie?
 9. Wprowadzanie zmian w zespole.
 10. Rozwiązywanie konfliktów.
 11. Jak z klasą rozstać się z pracownikiem?

Korzyści ze szkolenia:

 • kompleksowe spojrzenie na zarządzanie zespołem
 • zapoznanie się i przećwiczenie konkretnych technik zarządzania zespołem ludzi
 • nowe spojrzenie na role lidera i współzależność wszystkich członków zespołu
 • poznanie narzędzi zarządzania zespołem, które powodują przyrost efektywności większy aniżeli suma pracy poszczególnych osób

Do kogo skierowane jest szkolenie:

 • do zarządzających zespołami
 • do menedżerów i kierowników chcących zwiększyć skuteczność zespołów
 • do organizacji, które chcą zmienić specyfikę pracy z indywidualnej na zespołową
 • do tych firm, które nie poszukują nowych, skuteczniejszych sposobów zarządzania niż tradycyjne

Szkolenie online w twojej firmie:

Szkolenie może odbyć się stacjonarnie lub zdalnie. Świat coraz bardziej się digitalizuje dlatego, aby odpowiedzieć na potrzeby managerów, liderów czy brygadzistów, istnieje możliwość zorganizowania szkolenia z zarządzania zespołem w formie online. Obecne rozwiązania technologicznie umożliwiają skuteczne komunikowanie się, prowadzenie spotkań 1 na 1 lub grupowych dyskusji. Szkolenia online pozwalają na interesujące i angażujące przekazywanie wiedzy teoretycznej, a także wykonywanie zadań praktycznych i ćwiczeń. 

Do każdego szkolenia podchodzimy indywidualnie, aby dopasować je do potrzeb konkretnego managera i zespołu, dotyczy to również szkoleń organizowanych online. Analizujemy wyzwania, z jakimi się mierzysz, a także dobieramy odpowiednie narzędzia online, dzięki którym możesz zgłębić dane zagadnienie lub rozwiązanie i przetestować je w praktyce, nie odchodząc od swojego biurka.

Forma online pozwala również zwiększyć bezpieczeństwo sanitarne, które jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach. Dzięki szkoleniom w formie zdalnej nie musisz rezerwować czasu na dojazdy i noclegi. Cała wiedza znajduje się na wyciągnięcie ręki, na ekranie twojego komputera.

Zobacz jak wygląda sala szkoleniowa online:

Trener z doświadczeniem w zarządzaniu zespołami:

Maciej Sasin
konsultant rozwoju organizacji, trener, coach, założyciel firmy Akademia Rozwoju Kompetencji

Moje kompetencje poparte są latami praktyki. Posiadam doświadczenie w zarządzaniu zespołami: rekrutowaniu, onboardingu, coachingu, delegowaniu, organizowaniu pracy, a także budowaniu zaangażowania pracowników.

Na swoim koncie mam ponad 16-letnie doświadczenie na sali szkoleniowej. Wspieram firmy i zespoły w rozwoju i budowaniu efektywnego systemu pracy. Z wykształcenia jestem socjologiem, filozofem, absolwentem studiów podyplomowych psychologia w zarządzaniu na UAM w Poznaniu. Wciąż aktualizuję swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach, kursach oraz wydarzeniach branżowych. Jestem autorem książek m.in. o budowaniu zaangażowania pracowników oraz skutecznej sprzedaży.

szkolenie zarządzania zespołem,kurs zarządzania zespołem,szkolenie z zarządzania zespołem,zarządzanie zespołem szkolenie online,szkolenie zarządzanie zespołem poznań
Czytaj więcej:

Rola i kompetencje menedżera
Zasady postępowania dla efektywnego managera
Rozwój kompetencji menedżerskich na poziomach neurologicznych wg Roberta Diltsa

W celu szerszego zapoznania się z naszą ofertą szkoleń i kursów, zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub klikając na poniższy formularz zgłoszeniowy:

lub

Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do bezpłatnego newslettera